Verità Nostra


Verità Nostra – po włosku oznacza Nasza Prawda – to domena, która od lat przyświeca naszej pracy. Współtworzymy sektor kultury i rozrywki od kilku lat zajmując się wspieraniem i promocją nieprzeciętnych artystów. Reprezentujemy wielkie osobowości klasycznej, jazzowej i popowej sceny muzycznej w Polsce. Pracujemy nie tylko z producentami, muzykami, niezależnymi instrumentalistami, dźwiękowcami, ale również z pisarzami dużych i mniejszych form literackich. Mamy duszę do organizowania kameralnych koncertów i wyobraźnię do dużych festiwali. Wszystkim zajmujemy się rzetelnie, za każdym razem podchodząc do artysty i klientów indywidualnie, dopasowując formułę organizowanych wydarzeń jednocześnie do oczekiwań i realiów.

Tacy jesteśmy – Prawdziwi. I taka właśnie jest Agencja Artystyczna Verità Nostra.
W ciągu pięciu lat naszej działalności wprowadziliśmy na scenę jeden z najlepiej rozgrywających się projektów muzycznych – Swinging with Sinatra – łączący talent wokalny Jarka Wista i brawurę aranżacji instrumentalnych znanych utworów Franka Sinatry, grywanych w wersjach orkiestrowych, smyczkowych, kameralnych i jazzowych. Owocem projektu swingowego jest wydana przed trzema laty płyta Swinging with Sinatra LIVE z koncertu Jarka Wista i Big Bandu Krzysztofa Herdzina w Inowrocławiu. Krążek nie znikał z listy bestsellerów Empiku przez ponad pół roku! Wydaliśmy również dwie płyty jednego z bardziej rozpoznawalnych wokalistów polskiej sceny muzycznej, Jarka Wista. Jest zapisane (2014) i Na swojej skórze (2015). Wszystkie wydane przez Jarka Wista single, takie jak tytułowe Jest zapisane, Ciao, czy najnowsze Jak mam zapomnieć i Notte cieszą się ogromnym powodzeniem wśród publiczności zdobywając tytuły polskich przebojów lata i najlepszych piosenek miesiąca w lokalnych i krajowych rozgłośniach radiowych.

Dzięki doświadczeniu koncertowania na galach i dużych koncertach (m.in. premiera jesiennej ramówki stacji TVP Kultura w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma) i prestiżowych festiwalach muzycznych, w których braliśmy udział reprezentując naszych artystów (m.in. Jazzowa Złota Tarka, Geyer Music Factory) zdecydowaliśmy się zorganizować własny doroczny Festiwal muzycznego – Głosy o zmroku. Festiwal łączączy najlepsze pierwiastki różnorodnej muzyki współpracujących z nami artystów. Pierwsza edycja ze stycznia 2015 roku okazała się ogromnym sukcesem, wspólnie zorganizowaliśmy cztery wieczory muzyczne wypełnione ośmioma niesamowitymi koncertami i eleganckimi kuluarami. Wystąpili m.in. Jarek Wist, Kuba Molęda, Jadwiga Kotnowska z Leszkiem Potasińskim, Quartet Aqumarine, duet Bogdan Hołownia i Wojciech Pulcyn, nasz sukces doceniły różne media, z prestiżowym Jazzarium na czele. Drugą edycję festiwalu przygotowaliśmy z jeszcze większym rozmachem - poszerzyliśmy harmonogram koncertów oferując Państwu jeszcze więcej dobrej muzyki, proponując uczestnictwo w premierowych wykonaniach współtworzonych przez nas projektów człowych artystów. Podczas drugiej edycji mieliście Państwo okazję usłyszeć premierowe wykonania nowych utworów Jarka Wista, Kuby Molędy, autorskich interpretacji jazzowych Tria Macieja Kocińskiego. W ramach koncertu festiwalowego odbyła się także premiera nowego albumu Kwartetu Aquamarine - Feelin' Good. Druga edycja Głosów o zmroku 2016 była również okazją do zaprezentowania Państwu nowych projektów agencji: ogromnym aplauzem przywitaliście Państwo koncert Chrisa Schittulego, z nieskrywaną radością wysłuchaliście także dobrze znanych projektów, takich jak jazzowa muzyka filmowa w aranżacjach Mariusza "Faziego" Mielczarka i Piotra Wrombla. Druga edycja również była okazją do współpracy z licznymi mediami branżowymi na poziomie lokalnym i krajowym - swoim patronatem festiwal objęły m.in. RMF Classic, Radio Warszawa, O.pl, Art & Business, Jazz Forum, kulturaonline.pl i wiele innych. Jesteśmy dumni z sukcesu kolejnej edycji festiwalu, cieszymy się z wzrastającej liczby naszych partnerów medialnych i Państwa niegasnącego entuzjazmu.

Artystom z którymi stale współpracujemy, oferujemy merytoryczne wsparcie projektów, pomoc wydawniczą oraz przede wszystkim bookingową - rok 2016 był niezwykle owocny pod względem koncertowym, udało nam się dwukrotnie zorganizować kilkutygodniowe tournee artystów po krajach Ameryki Południowej. Wiosną ubiegłego roku, Jarek Wist wystąpił z serią koncertów w Brasili, Rio de Janeiro, Kurytybie, a jeszcze jesienią Trio Jazzowe Kuby Stankiewicza również koncertowało w Brasilii, Santiago de Chile oraz Buenos Aires, występując na prestiżowych Międzynarodowych Festiwalach Jazzowych. Również wiosna 2017 obfitowała w liczne koncerty zagraniczne - dzięki sukcesowi zeszłorocznej trasy zagranicznej Jarka Wista, w tym roku udało się ją poszerzyć - artysta wystąpił z solowym koncertem w Brasili, wystąpił tam również podczas uroczystych obchodów Święta Narodowego. Koncertował również w Waszyngtonie, USA - otrzymawszy zaproszenie na serię występów w przyszłym roku.

2017 rok rozpoczęliśmy dodatkowo wydaniem debiutanckiego albumu Opus 1 - Michała Buczkowskiego (skrzypce) i Aleksandra Wilgosa (gitara klasyczna). Jesteśmy ogromnie dumni z płyty, ktróra znacznie wyróżnia się na rynku muzycznym nietypowym doborem repertuaru - składa się na niego seria transkrypcji dokonanych m.in. przez samego Aleksanda Wilgosa! Płyta dedykowana jest wieloletniej mistrzyni i przyjaciółce muzyków - prof. Wandzie Wiłkomirskiej. Na sklepowe półki trafiła pod koniec maja, a patronuje jej TVP Kultura oraz Polskie Radio RDC.


Stale pojawiamy się na targach muzycznych i konferencjach - zarówno jako wystawcy, jak i w roli gości. Uczestniczymy w procesie wydawniczym albumów związanych z nami artystów, zajmujemy się również dystrybucją tych zewnętrznie wydanych płyt studyjnych, rozwijamy istniejące już projekty, które dzięki cennej współpracy z realizatorami poważanych w kraju studiów nagraniowych dopracowujemy instrumentalnie i aranżacyjnie.
Od pięciu lat współtworzymy polską kulturę (popularyzując ją również za granicą), łącząc wspieranie sztuki i artystyczny wymiar twórczy z komercyjnym aspektem rynku. Zachęcamy do współpracy projektowej z reprezentowanymi przez nas artystami - z radością i satysfakcją zorganizujemy dla Państwa wspólny koncert! Zachęcamy do kontaktu z naszym działem eventowym - chętnie przedstawimy Państwu nasze oferty koncertowe i dostosujemy techniczne aspekty do możliwości organizacyjnych.


Nie straszne nam żadne wyzwania - co więcej, tylko mogąc im sprostać, wychodzimy na przeciw Państwa oczekiwaniom!
Jesteśmy zawsze tam gdzie warto, a z kulturą u boku to oznacza wszędzie.

jesteśmy na facebooku

polub nas aby być na bieżąco!