Filharmonia Futura

 


oficjalna strona: filharmoniafutura.pl
Verita Nostra

Profesjonalizm, innowacja, bogaty repertuar, moc i przebojowość tworców: to połączenie, dzięki któremu projekty sceniczne urastają do rangi prawdziwej instytucji przyszłości. Przedstawiamy Państwu pierwszą niezależną Filharmonię w kraju.Filharmonia Futura łączy nowoczesne rozwiązania sceniczne, tworzone przy uzyciu najnowszych technologii z ogromnym urozmaiceniem programowym w repertuarze. Każda propozycja to koncert na miarę spektaklu - wyjątkowi artyści - wokaliści (równiez dyrektor projektowa Sylwia Lorens), instrumentaliści tworzący Orkiestrę FF, dyrygent Mikołaj Blajda - i występują na scenie z nowymi aranżacjami utworów i przebojów znanych i lubianych od lat przez szeroką publiczność. Co więcej - wśród wszystkich propozycji scenicznych znajdują się projekty adresowane zarówno do starszej jak i młodszej publiczności. Wszyscy wierzymy, że każdy odbiorca jest wymagający - Filharmonia Futura wychodzi na przeciw ich upodobaniom.

Orkiestrę Filharmonii tworzą muzycy klasyczni oraz absolwenci kierunków rockowych, co zapewnia róznorodność i profesjonalne, merytoryczne przygotowanie. Artyści współpracujący z Filharmonią, występowali z największymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej - m.in. ze Zbigniewem Wodeckim, Anną Marią Jopek, Grzegorzem Turnauem, Andrzejem Sikorowskim. Każdy projekt Filharmonii to inna propozycja - dedykowana innej publiczności, oparta na innym reperturze, tempie i charakterze, w związku z tym zespół orkiestry ma charakter otwarty, a zespół muzyków jest starannie dobrany pod kątem profilu każdego spektaklu.

Sukces i powodzenie Filharmonii Futura gwaranuje także znajomość branży i środowiska przez ich twórców - dyrektora artystycznego Mikołaja Blajdy (ceniony dyrygent, producent muzyczny) i dyrektor generalną Sylwię Lorens (producentka widowisk, solistka operowa). Jak sami podkreślają:

Ideą działalności FF jest łączenie gatunków, stylów oraz oddziaływanie na widza na wielu płaszczyznach za pomocą starannie przygotowanych wizualizacji, scenografii, kostiumów, choreografii, efektów świetlnych oraz perfekcyjnego nagłośnienia. W związku z tym projektom FF bliżej do musicalu, teatru i filmu niż do tradycyjnych filharmonicznych koncertów.

Filharmonia Futura rozpoczęła swoją działalność zaledwie na poczatku sezonu 2016/2017, a już może pochwalić się współpracą z najlepszymi i rozpoznawanymi instrumentalistami, wokalistami, laureatami plebiscytów i programów rozrywkowych - Bogdanem Kierejszą, Małgorzatą Walewską, Katarzyną Oleś-Blachą, Maciejem Miecznikowskim, Tomazem Kukiem, Łukaszem Motkowiczem, Małgorzatą Ostrowską, Ernestem Staniaszkiem, Damianem Ukeje, Mateuszem Ziółką, Karolem Śmiałkiem, Rasm Al Mashan a od tego sezonu również Jarkiem Wistem.

Zdecydowanymi faworytami publiczności są projekty łączące klasykę Orkiestry Flharmonii z niepokornym, rockowym repertuarem - Symphonica, Symphonica II: Rock of Poland, Rock Poezji. Na szczególną uwagę zaslugują również nowoczesne aranże klasyki gatunku, takie jak uwspółcześnione wersje kompozycji Beethovena w projekcie Beethoven Electric 3D czy Antonio Vivaldi - Cztery Pory Jazz Rocku. W repertuarze Filharmonii Futura znajdują się również szczególnie widowiskowe propozycje, w tym Upiór w Operetce i Szeherezada - to projekty, które nie tylko wyróżniają się muzycznie, lecz także estetycznie, dzięki dopracowanej oprawie scenicznej, kostiumom, wizualizacjom i choreografiom. Muzyka nie znosi podziałów i rozwija gusta tych najmłodszych fanów dobrych brzmień - specjalnie dla nich, również z misją edukacyjną!, powstały Prawdziwa historia Smoka Wawelskiego i Alicja w Krainie Muzycznej Magii. Przedstawienia pełne humoru i pozytywnej energii oraz oczywiście - dobrej muzyki!

Jesteśmy przekonani, że do współpracy z Filharmonią Futura nie nalezy nikogo namawiać - rozpiętość możliwości, propozcji, aranży i skali spektaklu pozwoli nam wspólnie dopasować repertuar i wybór projektu do rodzaju organizowanego przez Państwa wydarzenia. Filharmonia Futura to przepis na niezapomniane show - obszerną ofertę koncertową z opisem projektów znajdziecie Państwo poniżej (wkrótce!). Zapytania dotyczące cennika prosimy kierować indywidualnie, bezpośrednio do managementu - adresy mailowe i nr telefonu znajdziecie Państwo w zakładce kontakt. Zapraszamy!