Michał Szczęsny

gitara


Verita Nostra

Na swoim koncie ma liczne nagrody i sukcesy. Występuje jako muzyk sesyjny oraz współpracuje z popularnymi na rynku artystami. Jest pomysłodawcą, organizatorem oraz dyrektorem artystycznym festiwalu Fingerstyle Feeling, na którym od 6 lat występują jedni z najlepszych gitarzystów akustycznych na świecie.

Fingerstyle to skomplikowana, ale także niezwykle widowiskowa technika gry na gitarze. Od artysty wymaga ogromnej precyzji i sprawności, ale pozwala na tworzenie niesamowicie ciekawej muzyki – kompleksowego brzmienia i harmonii.

Michał Szczęsny wykonuje własne aranżacje znanych przebojów popowych i rockowych, a przede wszystkim swoje własne kompozycje, wykorzystując niemal nieskończone możliwości gitary akustycznej. Został uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w sezonie 2011/2012. Jest Laureatem T. Burton Festiwal w Poznaniu (2010r.), zdobył wyróżnienie na Acoustic Guitar Battle w Słupsku (2010r.). W 2015 roku koncertował na Stadionie Narodowym podczas finału X edycji PaT.

Regularnie koncertuje, zarówno jako solista, jak i członek dużych projektów muzycznych. Wspólnie z Michałem Szczęsnym zorganizowaliśmy serię koncertów popowych Jarka Wista.

Serdecznie zachęcamy do współpracy koncertowej - polecamy zarówno koncert wypełniony coverami artystów takich jak: Ed Sheeran, Kings Of Leon, Celin Dion, Goo Goo Dolls, Jason Mraz, Czerwone Gitary, Rihanna, Daft Punk, Bruno Mars, Modjo, Katy Perry, Megan Trainor, Kayah, Jessie J. itp., jak i autorski program artysty, który pokazuje rozbudowane możliwości gitary akustycznej i zachwyca kunsztem oraz niezwykłą wyobraźnią.