Śpiewnik Polski

wokal, kontrabas, piano, perkusja


Verita Nostra

To projekt, którego inicjatorami oraz autorami są wybitni muzycy jazzowi: Janusz Szrom oraz Zbigniew Wrombel. Popularne kompozycje polskiej muzyki rozrywkowej z czasów PRL-u w nowych, zaskakujących odsłonach są entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność oraz doceniane przez krytyków.

Inspiracją do stworzenia projektu stały się popularne utwory oryginalnie wykonywane przez wspaniałe gwiazdy m.in. Wspomnienie Czesława Niemena, Byłaś serca biciem Andrzeja Zauchy, czy Kiedy byłem małym chłopcem z repertuaru Tadeusza Nalepy. Rozpoznawalne przez każdego melodie artyści uzupełnili także motywami z kultowych polskich seriali takich jak Wojna domowa lub Jan Serce. Jazzowe aranżacje tych utworów ukazują je w odświeżonej formie, pełnej niebanalnych brzmień i pozytywnej energii. Głównymi autorami nowatorskich aranżacji są Janusz Szrom oraz Zbigniew Wrombel, jednak ostateczną formę nabrały dzięki współpracy z Piotrem Wromblem oraz Krzysztofem Szmańdą.Janusz Szrom
Kompozytor, aranżer, pedagog, doktor sztuki muzycznej. W plebiscycie miesięcznika "Jazz Forum" w latach 2009, 2010 i 2011, został uznany Jazzowym Wokalistą Roku. Nagrywa i koncertuje ze znanymi, wybitnymi muzykami polskiej sceny jazzowej. Artysta wystąpił z legendarnym Michelem Legrandem podczas jubileuszowego 50. festiwalu Jazz Jamboree. Jego głos usłyszeć można na ponad trzydziestu albumach, natomiast dwa z nich: Straszni Panowie Trzej oraz Pogadaj ze mną otrzymały status „Złotej Płyty”.

Zbigniew Wrombel
Instrumentalista, kompozytor i aranżer. Gra na kontrabasie i gitarach basowych. Od lat zaliczany jest do czołówki polskich muzyków jazzowych. Jego wszechstronne zainteresowania muzyczne sprawiają, że porusza się swobodnie po różnych obszarach stylistycznych. Preferuje nowoczesny jazz akustyczny i elektryczny zabarwiony odcieniami rhythm' n' bluesa, funku i muzyki latynoskiej. Jako muzyk studyjny nagrał wiele sesji ze znanymi artystami, takimi jak Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, czy Krystyna Prońko. Ponadto muzyk zaangażowany jest w pracę dydaktyczną, prowadząc zajęcia na różnego rodzaju warsztatach jazzowych.

Piotr Wrombel
Pianista, kompozytor oraz aranżer o wszechstronnych zainteresowaniach muzycznych. Należy do grona nowoczesnych muzyków jazzowych. Dotychczas współpracował przy ambitnych projektach jazzowych m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim i Krzesimirem Dębskim. Występował ze znanymi wokalistami polskiej sceny m.in. z Edytą Górniak, czy Jarkiem Wistem. Gra także w big-bandach jazzowych Zbigniewa Namysłowskiego i Jerzego Szymaniuka oraz orkiestrach rozrywkowych takich jak Kukla Band, Alex Band i Orkiestra Tomka Szymusia.

Krzysztof Szmańda
Wybitny perkusista, który swoje umiejętności doskonalił m.in. w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles. Jest współzałożycielem formacji Soundcheck i członkiem międzynarodowego kwintetu jazzowego Kattorna. Na festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu otrzymał indywidualne wyróżnienie przez jury. Artysta obecnie zatrudniony jest na stałe w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, współpracuje też z orkiestrami Filharmonii Narodowej oraz Sinfonia Varsovia.


Serdecznie poleamy Państwu projekt Śpiewnika Polskiego - tworzący go muzycy to czołowi artyści, których propozycja muzyczna z pewnością Państwa nie zawiedzie, a wspólnie dopasujemy formułę koncertu do organizowanego wydarzenia.