Soundcheck

saksofon, piano, kontrabas, perkusja


Verita Nostra

Soundcheck tworzy czterech niezwykle utalentowanych i wrażliwych muzyków, często nagradzanych i wyróżnianych zarówno indywidualnie, jak i w zespole. Istnieje na rynku muzycznym od 2002 roku. Na swoim koncie ma cztery autorskie płyty, które zdobywały pozytywne recenzje w wielu krajach Europy.

W repertuarze zespołu można znaleźć przede wszystkim kompozycje saksofonisty – Macieja „Kocina” Kocińskiego, a także pozostałych członków grupy. Indywidualny styl i niebanalne brzmienie muzycy uzyskują dzięki wszechstronnemu wykształceniu, a także ogromnej pasji.

W swojej ofercie Soundcheck proponuje nie tylko muzykę jazzową najwyższej klasy, pełnej nieprzewidywalności i wolności artystycznej, ale także łączenie różnych sztuk: muzyki z poezją czy filmem. Dzięki temu koncerty zespołu wychodzą poza ramy muzyczne i stają się wyjątkowymi wydarzeniami kulturalnymi.

Maciej Kociński
Gra na saksofonie altowym, tenorowym, sopranowym, klarnecie i EWI (Electric Wind Instrument). W 2011 roku został nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii jazzowy kompozytor roku za album Soundcheck III Druglum, a rok później w tej samej kategorii za album Marysia - wiersze z Kazachstanu. Otrzymał również nominację do Fryderyka 2014 w kategorii Jazzowy Debiut Roku.

Krzysztof Dys
Pianista związany głównie z jazzem nowoczesnym i awangardowym, klasyką, a także muzyką kameralną. Dotychczas współpracował z wielkimi muzykami m.in.: Jerzym Milianem, Mikołajem Trzaską, czy z Wacławem Zimpel. Inspiracją dla artysty są dzieła kompozytorów rosyjskich, m.in.: Aleksandra Nikołajewicza Skriabina i artystów amerykańskich, takich jak Bill Evans czy Miles Davis.

Andrzej Święs
Czołowy kontrabasista jazzowy młodego pokolenia. Na scenie zadebiutował w 2004 r. na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie, gdzie zdobył II nagrodę. Na swojej drodze artystycznej pracował z największymi artystami jak: Lee Konitz, Janusz Muniak, Jan "Ptaszyn" Wróblewski, czy Zbigniew Namysłowski.

Krzysztof Szmańda
Wybitny perkusista, który swoje umiejętności doskonalił m.in. w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles. Jest współzałożycielem formacji Soundcheck i członkiem międzynarodowego kwintetu jazzowego Kattorna. Na festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu został wyróżniony indywidualnie przez jury. Artysta zatrudniony jest na stałe w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, współpracuje też z orkiestrami Filharmonii Narodowej oraz Sinfonia Varsovia.


Zróżnicowany repertuar zespołu Soundcheck pozwala na dopasowanie go do różnego rodzaju wydarzeń. Zachęcamy do współpracy i kontaktu – chętnie pomożemy dobrać odpowiedni program do Państwa oczekiwań.