pianista / kontrabasista
Projekt Wars - Songbook to koncert, na który składają się utwory wybitnego polskiego kompozytora Henryka Warsa, w ich świeżych interpretacjach jazzowych. Celem twórców jest przypomnienie dzisiejszym odbiorcom muzyki XX-lecia międzywojennego, tak cennego okresu polskiej kultury i sztuki. Koncert Wars – Songbook trafia do każdego - od konesera jazzu, po rozpoczynających swoją podróż z tym gatunkiem muzyki. To bardzo wysublimowany repertuar, pełny jednocześnie klasy i wariacji w zakresie interpretacji.
Obecnie wspólnie rozwijamy wyjątkowy projekt Bach na jazzowo, z którym Duet wystąpił na zeszłorocznej edycji organizowanego przez agencję festiwalu Głosy o zmroku II i serii koncertów, m.in. w warszawskim klubie Harenda. Kompozycje Bacha to niesłychane wyzwanie dla proponowanego przez Bogdana Hołownię i Wojciecha Pulcyna instrumentarium - tym samym koncert staje się prawdziwą ucztą dźwięków dla słuchaczy i kolejnym dowodem na nietuzinkowość talentów i umiejętności artystów. Wkrótce ruszają studyjne nagrania albumu.
Bogdan Hołownia
To jeden z najwrażliwszych polskich pianistów jazzowych, nazywany romantykiem fortepianu. Gra oszczędnie, ważąc każdy dźwięk, udowadniając tym samym, że cicho to znaczy pięknie. Ceni sobie sferę rytmiczną, melodyczną i swingowanie. Równie ważna jest dla niego improwizacja jako element spontanicznej kreatywności. Jego mistrzami fortepianu są Bill Evans, Wynton Kelly, Kenny Barron. Początki jazzowych fascynacji wiążą się z warsztatami jazzowymi w Chodzieży, oraz kwartetem prowadzonym przez Jana Ptaszyna Wróblewskiego. W latach 1990-1993 studiował w Berklee College of Music w Bostonie (USA) u profesora Ray‘a Santisiego i Grega Hopkinsa. W USA Bogdan współpracował z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, George Zoncem, Larrym Kohutem, Jeffem Stitelym, Bronkiem Suchankiem, Grażyną Auguścik, Jerzym Głodem, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak. Odbył też trasy koncertowe z Big Bandem Artie Showa. Po powrocie do kraju współpracował z Lorą Szafran, Ewą Bem, Kazimierzem Jonkiszem, Anną Marią Jopek, Adamem Kawończykiem, Januszem Muniakiem, Jorgosem Skoliasem, Tomaszem Szukalskim. W marcu 2001 otrzymał nagrodę Fryderyka w kategorii Jazzowy Album Roku za solową płytę Don’t Ask Why - piano solo. Został również laureatem Grand Prix Jazz Melomani za 2002 rok w kategorii artysta roku. Od kilkunastu lat wydaje płyty we własnym zakresie pod firmą HoBo Records. W Polsce od lat gra w trio pod nazwą L.A. Trio (Los Angeles Trio) w składzie - Bogdan Holownia - Fortepian, Andrzej Bruner Gulczyński - Kontrabas, Józef Eliasz – Perkusja.
Wojciech Pulcyn
Kontrabasista, absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina na wydziale jazzowym, oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, w klasie prof. Zbigniewa Wegehaupta. W 1995 z zespołem Joint Venture (M. Tokaj, Ł. Żyta, M. Gawdzis) zdobył I nagrodę, wyróżnienie indywidualne, oraz wyróżnienie za kompozycję na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie. Z tym samym zespołem w 1997 roku zdobył I nagrodę na Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach, oraz wyróżnienie na konkursie Zespołów Jazzowych w Hoeilaart (Belgia). W 1998 z Triem Marcina Maseckiego zdobył I nagrodę na Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach, trzecie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie, oraz otrzymał wyróżnienie na Konkursie Zespołów Jazzowych Sarteano (Włochy). W 1999 z własnym zespołem New Orchestra zdobył III miejsce na Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie. Skomponował muzykę do spektakli: Transatlantyk Witolda Gombrowicza w wykonaniu Teatru Montownia, oraz Krzywa wieża Nadieżdy Ptushkiny w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej (Teatr na Woli). Był współautorem opracowania muzycznego do przedstawienia Magdaleny Warzechy Halo?Kabaret?. Jako muzyk brał udział w spektaklach w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego Nowe Bloomusalem J. Joyce’a, Wesele S.Wyspiańskiego (Teatr Narodowy w Warszawie). Współpracował m. in. z Piotrem Baronem, Ewą Bem, R. Borowskim, Imerem Demirerem, Kevinem Mahoganym, Wojtkiem Karolakiem, Pawłem Kaczmarczykiem Audiofeling Band, z zespołem Kapela ze wsi Warszawa, Erykiem Kulmem-”Quintessence”, Sławomirem Kulpowiczem, Robertem Majewskim, Januszem Muniakiem, Kevinem Mahoganym, Maciejem Sikałą, Mateuszem Smoczyńskim, Januszem Skowronem, Wojtkiem Staroniewiczem, Jarkiem Śmietaną, Michałem Urbaniakiem, Bobby Watsonem, J.”Ptaszynem” Wróblewskim, Izą Zając, Monty Watersem. Obecnie współpracuje z zespołem Kazimierza Jonkisza - Energy, Rafał Sarnecki Quartet, Piotr ‘Bocian’ Cieślikowski Trio, Mariuszem Lubomskim, Weronika Grozdew i kapela do Szymanowskiego, Kuba Stankiewicz Quartet, Danielem Kramerem, Olga Boczar, Grażyną Auguścik, Bogdanem Hołownia, Jarkiem Wistem w projekcie Swinging with Sinatra.
Repertuar muzyków jest niezwykle szeroki i obejmuje prawie wszystkie style jazzowe. W ramach współpracy przy koncertach, wydarzeniach, eventach chętnie dobierzemy określony charakter utworów. Serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu i współpracy.