Jadwiga Kotnowska

flecistka


oficjalna strona: www.jadwigakotnowska.com
Verita Nostra

Laureatka najwyższych nagród w siedmiu międzynarodowych konkursach muzycznych, m.in.: im. Królowej Zofii w Madrycie, im. Marii Canals w Barcelonie, im. G. B. Viottiego w Vercelli, im. V. Bucchiego w Rzymie, oraz zdobywczyni Złotego Medalu i Grand Prix na festiwalu w Bordeaux.

Poza studiami w Akademii Muzycznej w Warszawie u Prof. E. Dastych-Szwarc, doskonaliła swoje umiejętności u takich mistrzów jak A. Nicolet w Szwajcarii oraz J.P. Rampal i A. Marion we Francji.

Jako solistka występowała w salach koncertowych, jak Filharmonia Berlińska, Lincoln Center w Nowym Jorku, Tivoli Hall w Kopenhadze, Grieg Hall w Bergen (podczas Bergen International Festival), Palau de Musica w Barcelonie, Teatro Real w Madrycie, Purcell Room w Londynie, De Doelen w Rotterdamie, Salle Moliere w Lyonie, Wielka Sala Koncertowa Moskiewskiego Konserwatorium, KLCC w Kuala Lumpur w Malezji oraz na festiwalach w: Kuhmo Chamber Music Festival w Finlandii, Bergen Festival-Grieg Hall, Warszawska Jesień, Festiwal Prawykonań w Katowicach, Festiwal K. Pendereckiego w Krakowie, a także inaugurowała Festiwal Mozartowski w Warszawie.

Ma na swym koncie światowe prawykonanie Koncertu Fletowego A. Szczetyńskiego w Filharmonii Narodowej w Warszawie (1999) oraz koncertów jej dedykowanych: K. Dębskiego (Zamek Królewski w Warszawie 1998), M. Góreckiego (z orkiestrą NOSPR w Sali G. Fitelberga w Katowicach, 2005), M. Maleckiego (z orkiestrą AUKSO pod dyr. M. Mosia, 2006), P. Wróbla (Festiwal Muzyki Kameralnej w Warszawie, 2008), M. Ptaszyńskiej (z orkiestrą NOSPR w Sali G. Fitelberga w Katowicach, 2008), D. Przybylskiego (z orkiestrą AUKSO pod dyr. M. Mosia w Sali G. Fitelberga w Katowicach, 2009)

Jako pierwsza polska flecistka zagrała Koncerty fletowe H.M. Góreckiego z orkiestrą NOSPR pod dyr. A. Wita), z orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie i z orkiestrą Filharmonii Moskiewskiej w Sali Konserwatorium Moskiewskiego oraz koncert K. Pendereckiego pod dyrekcją kompozytora. Artystka koncertowała z wieloma czołowymi polskimi orkiestrami takimi jak: Sinfonia Varsovia, Orkiestra Symfoniczna FN, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej, NOSPR (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach), pod batutą m.in. A. Wita, J. Krenza, T. Strugaly, M.Błaszczyka, J. Maksymiuka oraz kameralnymi: I. Monighettiego, C. Schimone, M. Mosia, J. Staniendy, A. Duczmal, Concerto Avenna. Współpracowała również wielokrotnie z Gulbenkian Philharmonic Orchestra w Lizbonie pod dyr. C. Schimone oraz z Royal Philharmonic Orchestra of Flanders w Antwerpii.

Dokonała licznych nagrań dla radia w Hiszpanii, Francji, Szwajcarii, Holandii, USA oraz wytwórni: Polskie Nagrania, MDG, Quantum (Paryż), Scotstown Music (Edynburg), Tonpress (płyta Antonio Vivaldi – Cztery pory roku była nominowana do Nagrody Fryderyka w kategorii muzyki klasycznej).

W projektach łączących muzykę klasyczną z jazzem współpracuje z wybitnymi muzykami takimi jak Andrzej Jagodziński, Krzysztof Herdzin, Vitold Rek oraz Mike Richmond (USA). Jadwiga Kotnowska prowadzi klasę fletu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz kursy mistrzowskie w: USA, Malezji, Finlandii, Francji oraz w Royal College of Music w Londynie.


Zachęcamy Państwa do współpracy z Jadwigą Kotnowską, wspólnie dopracujemy odpowiednią formułę repertuaru i koncertu.