Barbara Piotrowska

wiolonczelistka


Verita Nostra

Barbara Piotrowska, utalentowana wiolonczelistka, absolwentka Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, obecnie sama również kształci młodych muzyków. Regularnie koncertuje na najważniejszych scenach w kraju i za granicą.

Wystąpiła zarówno w wielu krajowych, jak i międzynarodowych konkursach zajmując wysokie miejsca i zdobywając szerokie uznanie. Do jej największych osiągnięć należy zdobycie I Grand Prix oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. P. Lantier w Paryżu, jak też I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych im. M. Regera w Sondershausen-Weimar. Dodatkowo na poczatku listopada 2014 odbyła niesamowite tournee po Niemczech, gdzie u boku Krystiana Zimmermana i orkiestrą Polskiej Filharmonii Kameralnej występowała na najpiękniejszych scenach filharmonii i sal koncertowych.

Uczestniczyła w Międzynarodowych Mistrzowskich Kursach Muzycznych w Łańcucie w klasach wiolonczeli prof. Tomasza Strahla, Victorii Yagling, Stanisława Firleja oraz Clausa Reichardta. Z kwartetem smyczkowym brała udział w kursach u Prazak Quartet i Cherubini Quartet w ramach Schleswig Holstein Musik Festival (1995), kursach muzycznych w Lehrte (1999) w klasie prof. Michała Trojanowskiego oraz Kurta Levina, w kursach muzycznych w Łańcucie w klasach kameralnych Paula Ursteina i Bogusława Bruczkowskiego. Teraz uzyskawszy tytuł profesora, sama uczy klas wiolonczeli w Szkole Muzycznej na Bednarskiej w Warszawie.

Niegdyś członkini Wronski String Quartet, aktualnie pracuje w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej oraz współpracuje z Radiową Filharmonią New Art i orkiestrą Sinfonia Varsovia. Regularnie koncertuje w Filharmonii Berlińskiej, uczestniczy również w koncertach i galach z Deutsches Symphonie Orchester Berlin. Stale współpracuje z zespołem Kukla Band.

Barbara brała udział w nagraniach płyt czołowych polskich artystów, takich jak Edyty Górniak, Ryszarda Rynkowskiego, Piotra Rubika, Michała Bajora, zespołu Perfect czy Magdy Umer - najnowszy projekt, z maja 2015. Nagrywa również muzykę filmową i teatralną, bierze również udział w nagraniach muzycznych dla telewizji. Pracowała z wybitnymi aktorami m.in Maciejem Stuhrem, Piotrem Fronczewskim, Marianem Opanią, Wiktorem Zborowskim, Piotrem Machalicą, Magdaleną Zawadzką i Krystyną Jandą.

Obecnie dużo koncertuje z pianistą Maksymem Rzemińskim i wspólnym projektem muzyki filmowej, w specjalnych aranżacjach stworzonych na wiolonczelę i pianino. Występują zarówno w kraju, jak i za granicą (m.in. w Filharmonii w Berlinie). Wraz z kwartetem smyczkowym Ighme String Quartet koncertuje we Włoszech, Hiszpanii i Meksyku - zwieńczeniem trasy i uczestnictwa w licznych festiwalach było nagranie płyty z kwartetami Joaquina Gaspara Cassado.


Oferta koncertowa Barbary Piotrowskiej obejmuje zarówno występy solowe z akompaniamentem fortepianu, jak i projekty w kameralnych składach smyczkowych: trio oraz kwartecie. Zapraszamy!

galeria zdjęć artysty

Galeria zdjęć artysty wkrótce

Galeria jest pusta