Jarek Wist

wokalista


oficjalna strona: www.jarekwist.pl
Verita Nostra

Jarek Wist to wszechstronny wokalista znacznie przekraczający przyjęte trendy - śpiewa nie tylko nastrojowy pop i zapomniany już retro-pop, lecz także ponadczasowy swing wprowadzając na polską scenę muzyczną nową jakość muzyki rozrywkowej.

Karierę rozpoczął wygraną w Szansie na sukces, a dzięki zapewnionemu zwycięstwem rozgłosowi zaczął współpracować z wieloma znanymi wokalistami i muzykami. Nagranie coveru do piosenki Fresh zespołu Kool And The Gang otworzyło przed nim nowe możliwości – utwór znalazł się na płycie Pozytywne wibracje vol.8, gdzie Jarek wśród takich artystów jak Stevie Wonder, Diana Krall czy Paul Anka był jednym polskim wykonawcą. Kolejnym sukcesem Jarka jest tytuł nadziei i odkrycia roku, którym został uhonorowany podczas gali Fryderyków 2007 za piosenkę Między słowami. Wkrótce potem wystąpił jako finalista na sopockiej scenie Top Trendy Festiwal z kolejnym singlem Zawsze wracaj.

Na scenie występuje jako solista najciekawszych projektów rozrywkowych. Od lat koncertuje ze znakomitą orkiestrą Zygmunta Kukli – Kukla Band. Jest zarówno wokalistą jak i współtwórcą jednego
z ciekawszych projektów muzycznych ostatniego czasu – Swinging with Sinatra – który od ponad pięciu lat podbija serca publiczności w całym kraju. Powstały już trzy wersje projektu swingowego: orkiestrowa, z Big Bandem Krzysztofa Herdzina (płyta nagrana podczas jednego z koncertów - Swinging with Sinatra Jarek Wist & Krzysztof Herdzin Big Band LIVE! in Inowrocław, nie znikała z list bestsellerów Top 10 Empiku przez pół roku!), a także kameralna z bandem jazzowym, oraz symfoniczna, gdzie poza czołówką polskich muzyków, a scenie wokalowi Jarka towarzyszą orkiestry smyczkowe. Każda z odsłon to inne, specjalnie przygotowane aranżacje i repertuary. Więcej informacji o projekcie w zakładce Swinging with Sinatra: http://veritanostra.pl/artysci.php?id=275

Jarek Wist wydał dwa solowe albumy studyjne – pierwszy z 2014 roku zatytułowany Jest zapisane to podsumowanie doświadczeń wokalnych – muzykowania w towarzystwie dużych orkiestr, big bandów, solistów. Muzycznie czerpie z włoskich brzmień i przenosi w elegancką atmosferę lat 50. i 60., doskonale oddając ich retro klimat. Wszystkie z trzech wydanych singli - Ciao, Nieważne co powiesz, Jest zapisane - cieszyły się ogromną popularnością słuchaczy, wygrywając plebiscyty w wielu rozgłośniach radiowych, uznanie zyskują również nagrane do Ciao i Jest zapisane teledyski, z których ostatni został nagrany w skąpanym słońcem Rzymie, oddając prawdziwie włoską atmosferę. Latem 2015 na rynku ukazała się druga solowa płyta Jarka Wista Na swojej skórze, która również stanowi zapis wrażeń i emocji – tym razem, co sugeruje tytuł, nieco bardziej intymnych. To znacznie bardziej osobisty krążek – Jarek jest autorem większości tekstów i kompozycji. Nowa płyta to również inne niż do tej pory rozwiązania muzyczne, a singiel Jak mam zapomnieć promujący krążek, jest świetną zapowiedzią atmosfery muzycznej płyty. Na lato w eterze zagościł drugi singiel zatytułowany Falująca - uwielbiany przez publiczność, pełny wakacyjnej beztroski i energii. Najbardziej bliskim artyście utworem jest singiel Notte - autentyczny, szczery, pełny emocji. Najpełniej spośród wszystkich utworów oddaje charakter płyty. To zdecydowanie najważniejszy singiel w całym dorobku artystycznym. Po więcej informacji i bieżące kalendarium występów zapraszamy na oficjalną stronę artysty: www.jarekwist.pl

W roku 2016 został ogłoszony jednym z artystów roku Radia PiK i jako gość honorowy wystąpił na gali 20.lecia istnienia stacji. Przez Gazetę Pomorską nominowany do tytułu osobowości roku 2016 w kategorii kultura.

Obecnie Jarek Wist koncertuje w całym kraju i zagranicą zarówno z projektem jazzowym w różnych odsłonach, jak
i z własnym, nowym repertuarem. Poza lokalnymi koncertami w klubach, filharmoniach, teatrach i na festiwalach jazzowych, w 2016 roku wystąpił z serią koncertów w Brazylii - podczas tournee koncertował Brasili, Kurytybie i Rio de Janeiro), w 2017 otrzymawszy ponowne zaproszenie do Brazylii, poza solowym koncertem, zaśpiewał również na oficjalnej gali obchodów Święta Narodowego w Ambsasadzie RP w Brasilii; Został również zaproszony do Waszyngtonu, USA. Obecnie pracuje nad projektem w całości poświęconym Italii oraz nad nowym, solowym materiałem - jeszcze jesienią tego roku zaprezentujemy nowy singiel, zapowiadający trzecią solową płytę.

​ Zapraszamy Państwa do współpracy – w kwestii koncertów, eventów i wywiadów prosimy kontaktować się bezpośrednio z managementem:
http://veritanostra.pl/kontakt.php


Zachęcamy Państwa do współpracy z Jarkiem Wistem przy okazji organizacji kameralnych i dużych koncertów. Zapraszamy Państwa do kontaktu - chętnie i kompetentnie przedstawiamy oferty koncertowe.